Treść strony: Prognoza pogody

Prognoza pogody na 24-28 czerwca 2021 r.

W czwartek i piątek zachmurzenie umiarkowane, rozpogodzenia przeplatane z przelotnymi opadami i możliwymi po południu burzami. Największe sumy opadów prognozuje się w piątek nawet do 20 L/m2. Temperatury przyjazne w granicach 24-26°C. Na weekend poprawa pogody, w niedzielę nawet bezchmurnie. Maksymalnie temperatura powietrza wzrośnie do 22-26°C. W poniedziałek jeszcze cieplej ale z możliwymi burzami. Duże zmiany ciśnienia będą źle wpływać na samopoczucie meteoropatów. Będą oszczędności w związku z brakiem konieczności podlewania ogródków, zrobi to za nas przyroda.

Prognoza pogody na 18-20 czerwca 2021 r.

W najbliższych dniach utrzyma się niemal bezchmurna pogoda z temperaturami typowymi dla pełni lata. Już dzisiaj temperatury osiągną maksymalnie 28°C, a w kolejnych dniach mogą dojść do 32-33°C.  Wiatr słaby z południowego-wschodu. W czasie upałów nie należy przebywać zbyt długo w pełnym słońcu i zabezpieczyć się w wodę. Na początku przyszłego tygodnia, prawdopodobnie od wtorku, rozwój chmur kłębiastych i możliwe gwałtowne burze z ulewami.

Przypomnę, że kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca i jest to dzień tzw. przesilenia letniego. Od tego momentu zacznie niestety ubywać dnia i wydłużać noc. Mamy teraz „białe noce”. Przy bezchmurnym niebie, po północnej stronie widnokręgu, pozostaje przez całą krótką noc, jaśniejsze niebo tak jak tuż przed wschodem słońca :)

Prognoza pogody na 14-17 czerwca 2021 r.

W ciągu najbliższych dni bardzo pogodnie, tylko jutro niewielki wzrost zachmurzenie. Przez cały okres bez opadów. Temperatury przyjazne, maksymalnie do 24-25°C, ale od czwartku wzrost temperatur, nawet do ponad 30°C. Tak więc szykują się nam pierwsze upały, które prawdopodobnie ustąpią, wraz z opadami, na początku przyszłego tygodnia. Zgodnie z zapowiedziami czerwiec wreszcie nie odbiega od norm z wielolecia i oby tak dalej :)

Prognoza pogody na 11-13 czerwca 2021 r.

W piątek nadal słonecznie z niewielkim zachmurzeniem. Wiatr słaby z kierunku północnego-zachodniego zwiastujący zbliżającą się zmianę pogody. Nadal przyjemnie ciepło, do 24-25°C. W sobotę wzrost zachmurzenia, możliwe burze z ulewami (5-10 mm/m2). Niedziela powinna być nieco spokojniejsza, więcej słońca i raczej już bez opadów. Po sobotnich burzach chłodniej, maksymalnie do 20-21°C. Dla meteoropatów gorszy okres, wahania ciśnienia mogą powodować nasilenie objawów. Rolnicy i leśnicy ucieszą się z naturalnego podlania upraw i lasu. Zmniejszy się zagrożenie pożarowe. Opady spowodują też oczyszczenie powietrza z pyłów co wpłynie korzystnie na zdrowie alergików.

Prognoza pogody na 7-10 czerwca 2021 r.

Od poniedziałku do czwartku utrzyma się piękna pogoda. Codziennie od rana bezchmurnie, po południu niewielki wzrost zachmurzenia ale bez opadów. Rano temperatury oscylować będą w okolicach 10°C, za to po południu osiągać wartości maksymalne 26-27°C z tendencją w ciągu tygodnia niewielkiego, o kilka stopni, spadku temperatur. W kolejnych dniach chwilowe pogorszenie pogody, w piątek i sobotę możliwe niewielkie opady ale nadal ciepło.

Prognoza pogody na 3-6 czerwca 2021 r.

Od czwartku aż do niedzieli bardzo stabilna, przyjemna pogoda sprzyjająca dobremu samopoczuciu, z temperaturami maksymalnymi nieco ponad 20°C. W ciągu dnia rozwój chmur kłębiastych ale bez opadów. Noce także ciepłe z temperaturami minimalnymi do 10°C. Wiatr lekki ze wschodu lub południowego-wschodu. Nad Europą wschodnią rozwinął się układ wysokiego ciśnienia i objął swym wpływem obszar Polski. Napływające do nas masy powietrza są ciepłe i suche. Taka sytuacja meteorologiczna powinna utrzymać się przez dłuższy czas, nawet do połowy czerwca.

Prognoza pogody na 31.05-2.06.2021 r.

Dzisiaj po bardzo chłodnym poranku, w ciągu dnia wzrost temperatury do 18-19°C z niewielkim zachmurzeniem. Wreszcie spadek prędkości wiatru. Jutro po południu rozwój chmur kłębiastych i możliwe niewielkie opady deszczu. W środę pogodnie i bez opadów. Przez cały czas zbliżone temperatury do dzisiejszych, max do 20°C. Tak więc w końcu doczekaliśmy się bardzo przyjemnej pogody sprzyjającej dobremu samopoczuciu. Jedynie dla alergików nieco gorzej ze względu na duże ilości pyłków roślin w powietrzu.

 

Prognoza pogody na 27-28 maja 2021 r.

Dzisiaj w ciągu dnia poprawa pogody, więcej słońca od godz. 11-12, pod wieczór jak zwykle ostatnio, możliwe przelotne opady. Temperatura wzrośnie max do 17°C. Wiatr umiarkowany południowo-zachodni. Jutro nieco chłodniej za sprawą północno-zachodniego wiatru max do 15°C, od rana w miarę pogodnie ale w godz. południowych wzrost zachmurzenia i opady deszczu o charakterze przelotnym. W sobotę zapowiedź poprawy. Więcej chwil słonecznych nieco cieplej. Po południu tradycyjnie niewielki deszcz. Niedziela w końcu bez opadów, od popołudnia nawet bezchmurnie. Jeszcze chłodno ale od poniedziałku zapowiadany wzrost temperatury i bez opadów. Powietrze arktyczne, które przyniosło wyjątkowo chłodny maj ma ustąpić miejsca typowej dla naszej strefie masie powietrza polarnego. Taka pogoda, prognozuje się, że utrzyma się dłuższy czas. Ma być przyjemnie ciepło do 25-26°C ale bez upałów. Noce także nieco cieplejsze z temperaturą ponad 10°C. Tak więc będzie to bezpieczny czas, na zasianie ogórków i posadzenie pomidorów i innych warzyw tym roku wyjątkowo późno.

Prognoza pogoda na 26-27 maja 2021 r.

Dzisiaj od rana słonecznie, z upływem dnia wzrost zachmurzenia i w godzinach popołudniowych możliwe przelotne opady. Temperatura, podobnie jak wczoraj, wzrośnie do 16-17°C.  Wiatr umiarkowany z południowego-zachodu. W czwartek  bez zmian, ale ze zmniejszoną możliwością wystąpienia przelotnego deszczu do 50%. W kolejnych dniach bez zmian. Temperatury w nocy minimalnie około 10°C, w dzień do 16°C. Dopiero od niedzieli słonecznie i cieplej. Mam nadzieję, że długoterminowe prognozy zapowiadające, nie odbiegający od norm ciepły czerwiec, sprawdzą się.

Prognoza pogody na 25-26 maja 2021 r.

Dzisiaj po porannym deszczu, niewielkie przejaśnienia a w godz. popołudniowych możliwe dalsze przelotnie opady. Dopiero wieczorem więcej przejaśnień. Temperatura osiągnie maksymalnie 17°C. W nocy pogodnie ze spadkiem temperatury do 9°C. W środę od rana optymistycznie, słonecznie. W ciągu dnia rozwiną się chmury kłębiaste (tzw. baranki) a po południu znów więcej deszczu i możliwa burza. Podobna pogoda w kolejnych dniach aż do soboty. Nadal prognozuje się wyraźną poprawę pogody w kolejnym tygodniu, dużo słońca i wzrost temperatury nawet do 25°C. Upałów jeszcze nie widać.

Prognoza na 24-25 maja 2021 r.

Dzisiaj od rana pogodnie, po chłodnej nocy szybki wzrost temperatury do max 19°C,  po południu niewielki wzrost zachmurzenia ale bez opadów. Miły początek tygodnia. W nocy z poniedziałku na wtorek przejdzie front atmosferyczny z ciągłymi opadami trwającymi do godz. porannych. Później rozpogodzenia i wzrost prędkości wiatru. Wieczorem duże zachmurzenie ale raczej bez deszczu. Noc z wtorku na środę wyraźnie cieplejsza. Chmury zatrzymują ciepło, które wypromieniowywane przez powierzchnię ziemi odbija się od nich i wraca. W pogodne noce ciepło bez przeszkód ucieka w kosmos a temperatura przy powierzchni ziemi spada bardzo szybko, tak jak dzisiejszej nocy gdy spadła do min. 5°C. Kolejne dni podobne do ostatnich, w kratkę deszcz i słońce, jednak zgodnie z zapowiedziami, kolejny tydzień powinien przynieść zmianę na lepsze. Prognozuje się znacznie więcej słońca i w końcu cieplej :)

Prognoza na weekend 22-23 maja 2021 r.

Dzisiaj pogodnie, w ciągu dnia wzrost prędkości wiatru i rozwój chmur kłębiastych, ciepło, maksymalnie do 18°C. Wieczorem możliwa burza. W sobotę od rana deszcz, po południu rozpogodzenia, jednak znów mogą wystąpić lokalne burze z ulewami.  Niedziela ładniejsza, rano słonecznie, znów w ciągu dnia wzrost zachmurzenie i powtórka z soboty z burzami. Nieco chłodniej niż w piątek, do 15-16°C. Lokalne burze występują w sytuacji gdy powierzchnia ziemi jest wilgotna, nasycona wodą po obfitych opadach. Przy dużym nagrzewaniu podłoża podczas rozpogodzeń następuje intensywne parowanie i rozwijają się wówczas chmury kłębiaste, które przy dalszym zasilaniu wodą nabierają kształt podkowy chmury burzowej. Różnice potencjałów elektrycznych między ziemią a niebem powodują przeskoki iskier elektrycznych zwane potocznie piorunami

Prognoza na 20-21 maja 2021 r.

Prognoza na 20-21 maja.
Dzisiaj pogodnie z niewielkim zachmurzeniem, bez opadów. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 16°C. W nocy z czwartku na piątek rozpogodzenia i spadek temperatury do 6°C. Jutro w ciągu dnia także niewielkie zachmurzenie i dopiero wieczorem wzrost zachmurzenia i możliwa burza. Nieco cieplej niż w czwartek za to silniejszy wiatr z południowego-zachodu. Taki typ pogody powinien utrzymać się jeszcze jakiś czas, w zapowiedziach czerwiec ma być wyraźnie cieplejszy 

Prognoza na 19-20 maja 2021 r.

Dzisiaj od rana poprawa pogody, więcej słońca i brak opadów. Meteoropaci poczują się lepiej J. Wzrost temperatury do max 16°C w godz. popołudniowych. Jutro jeszcze więcej słońca ale w ciągu dnia wzrost prędkości wiatru. Temperatura zbliżona do tej z dnia dzisiejszego. Na weekend pogoda w kratkę, w sobotę możliwy deszcz w niedzielę dużo słońca. Niestety w dalszej perspektywie nie widać wyraźnie wyższych temperatur. Maj zapisze się w historii jako jeden z najchłodniejszych od dziesięcioleci.

Pogoda na 17-18 maja 2021 r.

Dzisiaj od rana pogodnie, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia i wieczorem deszcz, który będzie padał aż do jutra. Dzisiaj maksymalnie 19 stopni potem spadek temperatury podczas opadów. Jutro do południa deszcz i do 15 stopni.

Pogoda na weekend 14-16 maja 2021 r.

Dzisiaj 14 maja 2021r. pogodnie, od rana niewiele chmur, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia i w godz. 14:00-16:00 możliwa burza z ulewą. Potem rozpogodzenia. Temp. max 20°C. Jutro pogodnie z niewielkim zachmurzeniem, odrobinę chłodniej, z soboty na niedzielę znów możliwe burze i spore opady. W następnych dniach huśtawka pogodowa z tendencją do niewielkiego spadku temperatury.

Dla meteoropatów zły okres, ponieważ ciśnienie będzie się mocno wahać wraz z przemieszczającymi się z zachodu niżami i frontami atmosferycznymi. Rolnicy za to powinni być zadowoleni, bo opadów potrzebnych wiosną sporo no i wreszcie ciepło.

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalny serwis www

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=