Treść strony: LZS Mustang Ostaszewo

Ludowy Zespół Sportowy MUSTANG Ostaszewo

HISTORIA KLUBU

                                     

    Korzenie obecnego Ludowego Zespołu Sportowego Mustang Ostaszewo sięgają roku  1948, kiedy to powołano do życia  Ludowy Zespół Sportowy ORKAN Ostaszewo. Ówcześnie klub działał przy Państwowym Gospodarstwie Rolnym, a jego założycielem  i pierwszym  włodarzem był Pan Józef Bączkowski. Zespół początkowo prowadził kilka sekcji sportowych:
- moto – cross;
- piłka nożna;
- siatkówka;
- szachy;
- lekkoatletyka.

 Aktualnie  istnieje tylko sekcja piłki nożnej. Zmagania w lidze piłkarskiej zaczęły się od rozgrywek w „C” klasie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy. Przez pierwsze dwadzieścia lat piłkarzom nie udało się awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Karta odwróciła się dopiero w 1969 roku, kiedy to piłkarze awansowali do „B” klasy Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W międzyczasie z inicjatywy Pawła Lewandowskiego w 1965 roku została zmieniona nazwa klubu z LZS Orkan Ostaszewo na LZS Mustang Ostaszewo. W latach 90. zespół występował w rozgrywkach ligowych również pod nazwą Batex. Obecnie drużyna występuje w lidze okręgowej. 

W historii swojej działalności klub przechodził kilka reorganizacji. Do 1988 roku działał przy Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Ostaszewie, następnie opiekę nad klubem przejął Urząd Gminy w Łysomicach, który w znacznym stopniu  wspiera piłkarzy do dziś. 18.03.2003 roku zespół stał się Stowarzyszeniem kultury fizycznej i związków sportowych. Po tej zmianie w klubie powstał pięcioosobowy zarząd z Prezesem Wacławem Trawińskim na czele oraz trzyosobowa komisja rewizyjna.

Na przestrzeni 69 lat istnienia klubu piłkarze dopiero trzeci raz występują w rozgrywkach ligi okręgowej. W sezonie 2012/2013 „Mustang” zakończył rozgrywki „A” klasy na drugiej pozycji, dającej możliwość gry
w barażach o awans do wyższej ligi. Zwycięstwo w dwumeczu nad zespołem Toru Laskowice zapewniło klubowi awans do klasy okręgowej.

Jednak największym sukcesem klubu jest awans do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2016/2017. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Kożuchowskiego na drodze do finału pokonała kolejno: Pomorzanina Toruń, Chełmniankę Chełmno, Wojownik Wabcz, Polonie Bydgoszcz, Lidera Włocławek i Unię Janikowo. W finale Mustang musiał uznać wyższość trzecioligowej Wdy Świecie.

ZARZĄD KLUBU

 1. Trawiński Wacław – Prezes
 2. Kożuchowski Michał – Sekretarz
 3. Kruszyński Michał – Członek zarządu
 4. Czyszek Jacek – Członek zarządu
 5. Węglerski Damian – Członek zarządu

     Głównymi celami zarządu jest angażowanie jak największej liczby osób do aktywności ruchowej, krzewienie kultury fizycznej oraz wychowywanie dzieci i młodzieży w jej duchu.

      W historii klubu było kilkunastu  trenerów szkolących piłkarzy w LZS Mustang Ostaszewo, przy czym dawniej często bywało , że za treningi oraz za skład meczowy odpowiedzialni byli najstarsi zawodnicy w zespole, bądź Prezes klubu. W tej chwili wymogi licencyjne na to nie pozwalają, a trenerzy pracujący w klubie muszą posiadać odpowiednie uprawnienia i przechodzić cykliczne szkolenia.

 

Trenerzy LZS Mustang Ostaszewo

 

 1. Lewandowski Paweł (seniorzy)
 2. Frankowski Zbigniew ( seniorzy)
 3. Rzepkowski Jacek ( seniorzy)
 4. Malinowski Wiesław ( drużyny młodzieżowe i seniorzy)
 5. Szyplik Piotr ( seniorzy)
 6. Ziendalski Grzegorz ( drużyny młodzieżowe)
 7. Kożuchowski Michał ( drużyny młodzieżowe i seniorzy)
 8. Stasiorowski Stefan ( seniorzy)
 9. Olszewski Jacek ( seniorzy)
 10. Węglerski Damian ( drużyny młodzieżowe)
 11. Belzyt Tomasz ( drużyny młodzieżowe)
 12. Hayashy Masato ( drużyny młodzieżowe)
 13. Kruszyński Michał ( drużyny młodzieżowe)
 14. Goc Radosław ( drużyny młodzieżowe)
 15. Ciesielski Mateusz ( drużyny młodzieżowe)
 16. Wach Błażej ( drużyny młodzieżowe)

 

Klub otrzymuję dotację z Gminy Łysomice oraz stara się o inne dotację i dofinansowania z Ministerstwa Sportu, Starostwa Powiatowego i Urzędu Marszałkowskiego. Ważną cześcią budżetu jest również wsparcie od prywatnych przedsiębiorstw.

W tej chwili klub skupia około 100 piłkarzy grających w drużynie seniorów oraz trzech drużynach młodzieżowych. Młodzi zawodnicy biorą udział w rozgrywkach Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a także w wielu innych turniejach,  m.in. w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Remes Cup oraz Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej Dobiegniew Cup czy w Młodzieżowym Pucharze Polski.

               Po śmierci Mentora sportu w naszej gminie - Świętej Pamięci Jana Katry, klub przejął organizację corocznego turnieju szóstek piłkarskich. Jest to impreza jednodniowa która skupia około 240 zawodników, którzy rozgrywają swoje mecze na czterech boiskach orlik w Gminie Łysomice.  Poza tym turniejem klub organizuje wiele turniej głównie dla dzieci i młodzieży. Od pięciu lat w okresie zimowy na hali w Łysomicach i Turznie rozgrywany jest cykl turniej nazywanych Mustang Cup. W ramach Mustang Cup odbywa się również turniej Oldboy gdzie spotykają się zawodnicy reprezentujący klub przed laty.

Aktualności dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie internetowej
https://mustangostaszewo.klubowo24.pl/

 

 • Logo klubu sportowego LZS Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo
 • Mustang Ostaszewo

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalny serwis www

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=