Treść strony: Kolarski Klub Sportowy Łysomice

  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice

Kolarski Klub Sportowy Łysomice rozpoczął swoją działalność na terenie gminy na początku 2020r. Klub został powołany inspirując się aktualnymi osiągnięciami kolarza z terenu Łysomic Michała Gałki. Michał to zdobywca m.in. złotego medalu Mistrzostw Europy w Aigle w Szwajcarii oraz multimedalista Mistrzostw Polski.

Szkółka kolarska ma na celu umożliwić rozwój uzdolnionych dzieci z terenu gminy jak i również służyć jako alternatywa spędzania wolnego czasu, poszerzając wachlarz zajęć pozaszkolnych na terenie gminy. Głównym celem naszej działalności jest popularyzacja kolarstwa poprzez starty w zawodach wojewódzkich, międzywojewódzkich oraz ogólnopolskich tj. mini Tour de Pologne. Dzięki licznym startom, które są planowane przed każdym sezonem oraz opracowanym systemem szkoleniowym, gdzie trening zbiorowy odbywa się 3 razy w tygodniu, możemy wyłonić najbardziej utalentowane dzieci. Zawodnicy oraz zawodniczki szkoleni przez naszą szkółkę, kończąc wiek młodzika (14 lat), bądą mogli kontynuować swoją przygodę z kolarstwem. Dzięki nawiązaniu współpracy z najlepszym kolarskim ośrodkiem szkoleniowym w Polsce, czyli Akademią Michała Kwiatkowskiego, która ma swoją siedzibę w Toruniu.

Miniony sezon zaliczamy do bardzo udanych. Swoje działania rozpoczęliśmy od przeprowadzenia naboru na terenie gminy, co zaowocowało utworzeniem grupy ćwiczebnej w ilości ok. dwudziestu zawodników i zawodniczek. Udało się nam zbudować zaplecze sprzętowe w postaci rowerów szosowych (wyścigowych) oraz górskich. Posiadamy kaski, stroje letnie oraz zimowe dla dzieci, w których możemy trenować w komfortowych warunkach przy zróżnicowanej pogodzie. Dzięki uprzejmości szkoły oraz gminy dysponujemy pomieszczeniem na terenie SP Łysomice, które służy nam za magazyn, gdzie trzymamy sprzęt. Miesiąc sierpień był dla nas kluczowy, ponieważ nasi zawodnicy uczestniczyli w obozie sportowym, dzięki czemu mogliśmy podjąć rywalizację w wyścigach szosowych. Udało nam się wystartować w czterech zawodach kolarskich rangi międzywojewódzkiej, gdzie nasi reprezentanci regularnie plasowali się w pierwszej dziesiątce.

Treningi w naszym klubie odbywają się bezpłatnie pod okiem Trenera Piotra Wojciechowskiego, który jest wspierany przez prezesa oraz pomysłodawcę utworzenia klubu Błażeja Janiaczyka, byłego zawodowego kolarza.

Rodziców dzieci z rocznika: 2008, 2009, 2010, 2011 które chcą rozpocząć swoją przygodę z rowerem, zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 781 147 729.

  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice
  • Kolarski Klub Sportowy Łysomice

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalny serwis www

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=