Wielki sukces sportowców z Gminy Łysomice.

Czteroosobowa drużyna młodych florecistów z klubu UKS 35 Bielawy Toruń, w składzie której walczyło dwoje mieszkańców Gminy Łysomice – bracia Nikodem i Mikołaj Wojciechowscy oraz Olgierd Borkowski, Bruno Potocki, wywalczyła podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików U 14 rozgrywanych w Bydgoszczy 11 czerwca 2023 r. srebrny medal. Należy zaznaczyć, że Mikołaj ma dopiero 8 i jest najmłodszym medalistą Mistrzostw Polski w tej kategorii, a Nikodem 12 lat. W zmaganiach brało udział 16 ekip. Drużyna toruńska walczyła bardzo dzielnie i pokonała kolejno zespół KS D’ARTAGNAN  Ursynów, UKS Gdańską Szkołę Szermierki, następnie w półfinale UKS MDK 5 Bydgoszcz docierając do finału. W finale po zaciętej walce przegrali 31-24 z UKS Atena Gdańsk. Trenerem chłopców jest Pan Aleksander Borkowski.

Serdecznie gratulujemy pasji, woli walki i przede wszystkim ogromnego sukcesu jakim jest wywalczenie tytułu wicemistrzów Polski. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.