Mikołajki w Gminie Łysomice

Eksperymenty z Panem Kleksem, przygotowywanie ozdób choinkowych czy wspólne śpiewanie „Kaczki dziwaczki” to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla najmłodszych mieszkańców gminy Łysomic w ramach zabawy mikołajkowej. Nie zabrakło także prezentów od św. Mikołaja. Wydarzenie odbyło się 8 grudnia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Łysomicach. Zaangażowało rekordowo dużą liczbę dzieci.

Gminna zabawa mikołajkowa to cykliczna impreza, organizowana przez samorząd gminny, sołectwo i Szkołę Podstawową w Łysomicach. W niedzielne popołudnie 8 grudnia najmłodsi uczniowie po raz kolejny mogli wziąć udział w świątecznym wydarzeniu. Gminne Mikołajki cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród uczniów Łysomic. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia był literacki bohater Pan Kleks. Dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak bohaterowie świata, wykreowanego przez Jana Brzechwę. Zabawy w klimacie „Akademii Pana Kleksa” zgromadziły wyjątkowo dużo uczestników.

- Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że tyle osób odpowiedziało na zaproszenie. Z każdą edycją zasięg imprezy jest coraz większy. W tym roku frekwencja okazała się najwyższa ze wszystkich lat – podkreśla Wójt Gminy

Dzieci brały udział w chemicznych doświadczeniach, eksperymentowano między innymi z odczynnikami. Dużo frajdy sprawiły najmłodszym parujące kolorowe ciecze i pokaz wydobywania prądu z… ziemniaka! W trakcie całej imprezy nad dziećmi czuwali doświadczeni animatorzy. Chemiczne wyzwania na stoisku „W pracowni pana Kleksa” to jednak nie jedyne atrakcje, w których można było wziąć udział- przygotowano kącik plastyczny, chętni mogli wykonać ozdoby choinkowe na stoisku „Kleksografia”, a nawet nauczyć się kilku sztuczek żonglerskich

W programie nie zabrakło także gier tanecznych i zabaw muzycznych. Dzieci miały między innymi okazję do wspólnego zaśpiewania najbardziej znanych piosenek z kultowego filmu „Akademia pana Kleksa”. Zmierzyły się z takimi przebojami, jak „Kaczka dziwaczka” czy „Witajcie w naszej bajce”. Dla łasuchów przygotowano kuchenne rewolucje u pana Kleksa, połączone z możliwością degustacji smakołyków. Dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych. Przeciąganie liny zachęciło nawet dorosłych. Do tego wszystkiego można było pooglądać magika Pablo i jego karciane sztuczki, a także poszaleć wśród ogromnych baniek mydlanych.

Punktem kulminacyjnym imprezy była jednak wizyta św. Mikołaja, na którą z niecierpliwością czekali najmłodsi. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci świątecznymi paczkami. Upominki ze słodkościami zostały ufundowane przez gminę Łysomice.

Wysoka frekwencja i uśmiech, goszczący na twarzach dzieci to najlepsze dowody, że zamierzony cel udało się osiągnąć.

  • Mikołajki w Gminie Łysomice
    Mikołajki w Gminie Łysomice
  • Mikołajki w gminie Łysomice
  • Mikołajki w gminie Łysomice
  • Mikołajki w gminie Łysomice
  • Mikołajki w gminie Łysomice
  • Mikołajki w gminie Łysomice

« wstecz

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalna strona WWW

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=