Treść strony: Gminne place zabaw

Miejsca rozrywki dla naszych najmłodszych mieszkańców

Od kilku lat Urząd Gminy Łysomice wykonuje na swoich placach zabaw w okresie kwiecień – czerwiec, wymianę piasku w piaskownicach, przeglądy, konserwacje, naprawy i  doposażenie placów zabaw. Natomiast do jesieni naprawiane są drobne uszkodzenia  urządzeń placów zabaw, spowodowane wandalizmem i defektami z powodu eksploatacji i korozji elementów drewnianych, a także sprzątanie tych placówek. Obecnie na stanie Gminy jest 16 placów zabaw, 2 place w Różankowie i Piwnicach są na stanie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Łysomice, a trzy place we władaniu szkół. Co roku staramy się doposażać place zabaw w nowe elementy, głównie metalowe, które są trwalsze. W tym roku doposażyliśmy następujące place zabaw: Turzno – sprężynowiec, Koniczynka – huśtawka metalowa podwójna i ławka, Tylice – huśtawka wagowa, Kamionki Duże – karuzela tarczowa i nowe ogrodzenie. Oprócz tego w trakcie jest zakup nowych urządzeń do innych  placów zabaw. Najlepiej zadbanymi placami zabaw od dłuższego czasu są place w Łysomicach, Lulkowie, Koniczynce, Zakrzewku, Kamionkach Małych i Kamionkach Dużych. Są place zabaw, gdzie uszkodzenia spowodowane wandalizmem są notoryczne i wymagają częstych napraw. Za poniesione koszty, urząd mógłby dodatkowo doposażyć place w nowe urządzenia. Dlatego też wszyscy powinniśmy dbać o trwałość urządzeń i porządek w tym miejscu rozrywki, a wszelkie spostrzeżenia i uwagi dotyczące tych miejsc, zgłaszać do Urzędu Gminy Łysomice.  

  • Gminne place zabaw
  • Gminne place zabaw
  • Gminne place zabaw
  • Gminne place zabaw
  • Gminne place zabaw

Kompleks sportowo-rekreacyjny w Lipniczkach

W 2017 r. powstał nowoczesny plac zabaw dla najmłodszej grupy wiekowej nie mniej jednak, gmina Łysomice nie poprzestała na tej inwestycji. 5 listopada 2019 r. została zakończona realizacja zadania pn. „Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lipniczkach” dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019.

Przy placu zabaw zostały pobudowane 3 siłownie podwójne, 2 stoły do gry w szachy i chińczyka oraz 4 ławki o konstrukcji metalowo – drewnianej z oparciem. Posadzono również 6 drzewek. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji i rozliczenie projektu. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 29 520,00 zł, w tym dofinansowania 14 730,00 zł brutto.

Cieszy fakt, że ta mała miejscowość należąca do sołectwa Gostkowo, doczekała się miejsca rekreacyjnego dla wszystkich grup wiekowych. Teraz rodzice będą mogli iść z dziećmi na plac zabaw, a sami równocześnie poprawiać kondycję na siłowniach, lub zagrać sobie w szachy czy chińczyka.

Marek Komuda

  • Kompleks sportowo-rekreacyjny w Lipniczkach
  • Kompleks sportowo-rekreacyjny w Lipniczkach

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalny serwis www

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=