• Finał 28. WOŚP w Łysomicach

Absolutny rekord w Gminie Łysomice - Sztab WOŚP zebrał około 125 tysięcy złotych!!

Orkiestra w tym roku rozpoczęła się już w piątek - Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lulkowie urządziły zabawę z której do sztabu przekazały 4000 zł. Podziękowania należą się również paniom z innych Kół- z Papowa Toruńskiego za kulinaria, Paniom z Markusa za 500 pierogów, dla Kół z Turzna za pyszności. W sobotę w S.P. w Świerczynkach odbył się Halowy Turniej Piłkarski, zorganizowany przez klub Mustang Ostaszewo. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn. Po zaciętej i emocjonującej walce ostatecznie zwyciężyła drużyna Extra Paintball. Z tego wydarzenia na konto sztabu wpłynęło 1300 zł.

Niedziela rozpoczęła się od Biegu dla WOŚP. Wydarzenie zostało zorganizowane w Turznie. 124 zawodników musiało pokonać dystans 10 kilometrów. Na mecie dla najlepszych uczestników czekały piękne medale pamiątkowe. Łącznie na WOŚP-owym biegu udało się zebrać około 4 tysięcy złotych.

W Kamionkach Małych nad jeziorem grupa „Morsy Kamionki Małe”, wraz ze sztabem Łysomice zorganizowali Wośp-owskie morsowanie. Liczba osób przybyłych na plażę, chętnych do zamoczenia się w wodzie przerosła oczekiwania organizatorów. Na wydarzenie stawiły się  grupy morsów z Zalesia, Chełmży, Górska, Torunia i wielu innych z całego województwa. W sumie naliczono 327 osób! Za każdego z nich Przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski zadeklarował, że zapłaci 10 zł i obietnicy dotrzymał, wkładając na plaży do puszki obliczoną kwotę. Podczas finału w Łysomicach Państwo Czaplewscy oraz Państwo Przyjemscy podchwycili pomysł Pana Roberta i dorzucili po 5 zł. za każdego morsa. Podsumowując morsowanie- zebrana została  „gorąca kwota” 7400 zł.

O godzinie 14 swoją imprezę rozpoczęło Turzno. Na sali gimnastycznej organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i licytacji. Program artystyczny zaprezentowały dzieci, a Zuza Kowalewska swoim śpiewem wciągała publiczność do zabawy. Klub Moto Gostkowo przygotował niespodziankę- prezentowali oni swoje motory, którym można się było przyjrzeć z bliska i zrobić sobie zdjęcie. Chłopaki pokazali jak wielkie są ich serca licytując wspólnie jako klub Moto Gostkowo i OSP Gostkowo główne serce, już po raz drugi. W sumie ze sztabu w Turznie wpłynęło około 40 tysięcy zł.

Łysomice wystartowały o godzinie 15:00. Na sali gimnastycznej czekały wyjątkowe atrakcje- postacie StarWars z Toruńskiego Imperium Star Wars, fotobudka firmy Nimfae, animacje dla dzieci. Fundacja Kosmiczna Droga do Gwiazd, która w tym roku przyłączając się do akcji przekazała wiele ciekawych i wartościowych fantów. Drużyna Braci Toruń zorganizowała strzelnicę ASG, która cieszyła się wyjątkową popularnością.

Dzięki Maciejowi Tucholskiemu „Stage” i Marcinowi Klamanowi „Agencja Artystyczna Shadow” na profesjonalnej scenie z nagłośnieniem, dzieci ze szkół w Łysomicach, Świerczynek i Ostaszewa, prezentowały swoje zdolności artystyczne. Oczywiście nie zabrakło licytacji. Główne serce w Łysomicach kupili państwo Czajkowscy, a wszystkie Łysomickie licytacje to kwota ponad 35 tysięcy zł. Na koniec było bardzo wzruszająco. Uczciliśmy prezydenta Adamowicza piosenką „Sound of silence”, była też fontanna zimnych ogni.

Na terenie gminy pieniądze do puszek zbierało 60 wolontariuszy. Łącznie w sztabie Łysomice udało się zebrać około 125 tysięcy złotych. Dziękujemy Sztabowi Wośp, oranizatorom: Szkoła Podstawowa w Łysomicach, w Turznie, w Świerczynkach i w Ostaszewie, Biblioteka Publiczna w Łysomicach z wszystkimi filiami, Grand Prix Toruń, Morsy Kamionki Małe, Agencja Artystyczna „Shadow”, „Stage” technika scenowa, Mustang Ostaszewo, Fundacja Kosmiczna Droga do Gwiazd, Nimfae, Toruńskie Imperium StarWars, Toruńska Drużyna Braci, oraz licznym sponsorom, których wymienimy niebawem.

fot. Łukasz Piecyk
fot. nadesłane

  • Wośp Łysomice
  • Wośp Łysomice
  • Wośp Łysomice
  • Wośp Łysomice
  • Wośp Łysomice
  • Wośp Łysomice
  • Wośp Łysomice

« wstecz

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalna strona WWW

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=