Treść strony: Archiwum

 • Plakat dotyczący szczepień na COVID 19

Realizacja Narodowego Programu Szczepień

Realizacja Narodowego Programu Szczepień - stan na 28 stycznia 2021 r.

Szanowni Mieszkańcy przekazujemy informacje na temat szczepień. Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.  O rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia, nie udawali się osobiście do POZ celem rejestracji, tylko skorzystali z poniższych sposobów rejestracji. Każdy senior, który pozostawi swoje dane przez infolinię lub Internet - zostanie umówiony na szczepienie, gdy tylko kolejne dawki dotrą do Polski.

Jak można się zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz kilka możliwości zapisu na szczepienie:

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

  Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 2. Wyślij SMS na numer 664 908 556

  Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie
  System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

  Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

  Sprawdź szczegóły dotyczące rejestracji przez SMS - kliknij.

 3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl

  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

  Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. 

 4. Senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy.

  Na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/, uzupełniając formularz zgłoszeniowy i podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii -  gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie  - seniorzy zostaną o tym poinformowani.
 5. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

  Dane adresowe dla osób które chcą skorzystać z usług punktu szczepień w Łysomicach
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łysomicach,
  w godzinach od 8.00-15.00
  ul. Łąkowa 3, 87-148 Łysomice, telefon rejestracji szczepień: 508 030 633
  tel. 56 649 57 34 lub 798 456 764

Zaraz po dokonaniu rejestracji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Więcej informacji:

W trakcie rejestracji należy podać również informację dotyczącą transportu na szczepienie.

W Urzędzie Gminy Łysomice została uruchomiona specjalna infolinia dla mieszkańców, za pośrednictwem której:

 1. osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
 2. osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień

mogą zamówić transport na szczepienie.

Infolinia działa w godzinach 8.00 - 15.00, obsługuje ją gminny koordynator ds. transportu p. Jan Czyżniewski pod numerem 508 394 502

Jak się zarejestrować przez eRejestrację?

« wstecz

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalna strona WWW

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=