Treść strony: Sport i rekreacja

  • Kamizelka dla pierwszaka, spotkanie w szkole ze Strażakami

Kamizelka dla pierwszaka

Od wielu lat na terenie Gminy Łysomice organizowana jest akcja „Kamizelka dla pierwszaka”. Udział w niej wzięli uczniowie i wychowawcy wszystkich klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Łysomice – około 120 dzieci. Obecni byli również Wójt Gminy Łysomice Piotr Kowal  wraz z pracownikami urzędu, Radni Gminy Łysomice, funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu  oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Toruńskim. Ponadto uczestniczyli przedstawiciele Banku Spóldzielczego w Toruniu.

Głównym celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa na drogach wśród pierwszoklasistów jak i postępowania w sytuacji zaistnienia zdarzenia drogowego (wypadku, kolizji).  Każda szkoła przygotowała plakaty i hasła nawiązujące do tej tematyki. Uczniowie mieli możliwości bezpośrednio obserwowania działania służb policji i straży podczas pozorowanego  wypadku drogowego. Podczas omawiania zagrożeń na drogach i procedur postępowania uczniowie wykazali się znajomością numerów alarmowych i bezpiecznym zachowaniu na drodze. Również uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami postępowania w przypadku ataku agresywnego psa.

Każdy pierwszak, aby był widoczny na drodze, otrzymał kamizelkę, opaskę i znaczki odblaskowe oraz książeczkę . Na zakończenie czekał na dzieci słodki poczęstunek. Wszystko to zostało zakupione z funduszy Gminy Łysomice i Banku Spółdzielczego w Toruniu.

« wstecz

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalna strona WWW

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=