• Nawigator legislacyjny dla NGO

Nawigator legislacyjny dla NGO

Nawigator legislacyjny dla NGO to projekt realizowany w ramach Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Celem projektu jest obserwowanie dynamicznie zmieniającego się otoczenia prawnego organizacji pozarządowych w Polsce.

Sprawne zarządzanie w trzecim sektorze może być trudne, dlatego w ramach Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego stworzono program monitoringu legislacyjnego. Przygląda się wszelkim zmianom prawnym, które pośrednio lub bezpośrednio dotyczą organizacji pozarządowych. Zebrane informacje są wysyłane raz w miesiącu w postaci darmowego newslettera do wszystkich zainteresowanych organizacji. Organizatorom projektu zależy, aby ich analizy, porady i rekomendacje docierały do jak najszerszego grona, szczególnie do Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji z mniejszych miejscowości.

W ciągu półrocznej pracy, organizatorom projektu udało się opublikować 9 artykułów, w których eksperci opisali skutki wprowadzonych regulacji, takich jak ustawa o ekonomii społecznej i ustawa o fundacji rodzinnej. Wysłali także 5 newsletterów, ich treść można zobaczyć na stronie internetowej projektu.

Organizatorzy projektu mają nadzieję, że tak przygotowany nawigator stanie się realnym wsparciem, dla osób starających się działać społecznie nawet w najmniejszych miejscowościach i pomoże im uniknąć komplikacji związanych z trudną działką legislacji, która często jest największym wyzwaniem dla zapalonych społeczników.

Strona internetowa projektu "Nawigator legislacyjny dla NGO": https://klubjagiellonski.pl/projekty/nawigator-legislacyjny-dla-ngo/ 

« wstecz

Kontakt


Urząd Gminy Łysomice

ul. Warszawska 8
87-148 Łysomice
woj. kujawsko-pomorskie

Archiwalny serwis www

tel. 56/678-32-22
fax 56/678-35-05
e-mail: sekretariat@lysomice.pl

Archiwalna strona BIP

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7:30 - 15:15
Wtorek: 7:30 - 16:30
Środa: 7:30 - 15:15
Czwartek: 7:30 - 15:15
Piątek: 7:30 - 15:15

RrjK+cAAAAASUVORK5CYII=